Gėlės namuose, turbūt daugeliui, yra visiškai natūralus ir savaime suprantamas reiškinys. Dideli ar maži vazonėliai, šventėms ar tiesiog geros dienos proga vazoje pūpsantys spalvingi žiedai kuria namuose šiluma ir džiaugsmu alsuojančią atmosferą. Tačiau vieni žiedai labiau nei kiti yra asocijuojami su prabanga, o kiti – linksmybėmis ir lengvumu. Kaip gėlių žiedai gali padėti sukurti norimą energiją namuose pasakoja gėlių studijos „Gėlėta“ vadovė Lina Šinkūnienė.

Prabanga ir ramybė

Sodrios, ramios ir toli viena nuo kitos nenutolstančios spalvos. Kiek labiau struktūruotos puokščių formos, dideli žiedai ir subtilus aromatas. Visa tai tikrai padeda namuose kurti karališką atmosferą, kurioje gera prisėsti, paskaityti mylimą knygą ar tiesiog būti.

 

„Rožės, dabar labai populiarūs bijūnai, vėdrynai, lelijos ar hortenzijos namus gali paversti tikrais rūmais. Teisingai sukomponuota puokštė virs kambario akcentu ir netgi tikėtina, kad paslėps nedidelius interjero trūkumus. Tik svarbu tokioms gėlėms parinkti tinkamą vietą. Reikėtų, kad jos neužgožtų šalia esančių detalių, bet kartu ir taptų dėmesio traukos centru. Čia galima ne tik pamėginti pernešti puokštę į kitą kambario pusę, bet ir pažaisti su skirtingomis spalvomis ir išsirinkti geriausiai derančias jūsų namuose.“, – pastebi „Gėlėta“ įkūrėja.

Džiaugsmas ir linksmybės

Ryškios spalvingos ir į griežtus rėmus neįspraustos puokštės tikrai gali virsti džiaugsmingu namų akcentu. Ypač vasaromis dažnai sutinkami skaistūs geltoni, violetiniai ar raudoni gėlių atspalviai į namus įneša daugiau gyvybės ir sunkiai paaiškinamo džiaugsmo.

„Puokštės menančios tas, kurias surinkdavome vaikystėje iš pievų ar močiutės darželio gėlių, savaime kelia šypseną. Prie tokių galim priskirti ramunes, kardelius, vilkdalgius, gerberas, gvazdikus ar net tulpes, žinoma, nepamirštant ir smilgų. Šių, ir panašių, gėlių kompozicijos prijaukina namuose lengvą romantiką, vėjavaikiškumą ir laimę. Ypač rekomenduočiau tokias puokštes talpinti tamsesniu ar blankesniu interjeru pasižyminčiose erdvėse. Taip jos suteiks daugiau spalvų, taps akcentu ir nepaskęs tarp daugybės kitų dizaino detalių. Taip pat, tokios gėlės namuose turbūt geriausia gyvens bendravimui skirtose zonose – virtuvėje, svetainėje ar valgomajam.“, – patarimais dalinasi gelių studijos įkūrėja ir profesionali floristė Lina Šinkūnienė.