Vasara – nuostabių švenčių metas, o viena jų – mažylių krikštynos. Ir nors vis dažniau atsisakoma didelių švenčių po ceremonijos, tačiau fotosesija ir pietūs su mažylio artimaisiais niekur nedingo. Tam, kad šventė būtų ne tik šilta, bet ir spalvinga, „Gėlėta“ vadovė Lina Šinkūnienė dalinasi keletu patarimų, kokios gėlės galėtų papuošti jūsų mažylio šventę.

Berniuko šventė

Jeigu jūsų sūnus ruošiasi savo pirmojo sakramento gavimui, tai turbūt ir gėles šiai šventei norėsite rinktis vyriškas. Štai čia jau kyla klausimas, ar orientuositės į spalvą ar į stereotipines gėlių rūšis.

„Labai dažnai krikšto šventė, kaip ir kūdikio laukimo šventė, būna susieta su tam tikra spalva. Štai berniukams ji dažniausiai būna mėlyna. Todėl neretai mamos renkasi hortenzijas, irisus, pentinius – natūraliai mėlynas gėles. Tokias gėles visuomet rekomenduojame komponuoti su žaluma ir baltos spalvos gėlėmis. Taip kompozicija įgauna vientisumą ir harmoniją.“, – sako „Gėlėta“ studijos šeimininkė.

Mergaitės krikštas

Turbūt nieko keista, kad mergaitėms vis dar visoms progoms priskiriama rausva spalva ir įvairūs jos atspalviai. Todėl ir krikšto šventė, kurios pagrindinė puošmena – mergytė, ir dabar dažnai dekoruojama baltais ar rausvais gėlių žiedais.

„Krikšto šventė mergaitės dažniausiai ruošiama taip pat turint labai aiškų spalvinį kodą, kuris neretai remiasi į rožinės spalvos atspalvius. Šiuo atveju, tiesa, mergaitėms pasisekė labiau nei berniukams, nes rausvos spalvos atspalviai žieduose yra sutinkami kur kas dažniau. Priklausomai nuo metų laiko, krikšto šventė gali pasipuošti: bijūnais, rožėmis, tulpėmis, hiacintais, vėdrynais, gvazdikais, gerberomis ar kitais, mėgstamais žiedais. Šiuo atveju taip pat labiausiai rekomenduojame puokštes ir stalo ar fotosesijos kompozicijas šviesinti baltomis gėlėmis ir žaluma.“, – apie dažniausius pasirinkimus mergaičių krikštynoms pasakoja Lina Šinkūnienė.

Neutrali šventės atributika

Vis dažniau tėvai praleidžia stereotipus ir mažylių šventėms renkasi neutralias, aiškiai lyties neapibrėžiančias spalvas – geltoną, žalią, oranžinę ar kitas. Tokios spalvos suteikia šventei gaivumo ir išskirtinumo, taip pat neįspraudžia į rėmus, todėl dekoro elementai būna itin išskirtiniai ir gyvi.

„Pasaulyje egzistuoja daug daugiau spalvų nei vien mėlyna ir rožinė, todėl labai smagu, kad ir vaikų šventėms vis dažniau tėvai renkasi kitas, kiek primirštas spalvas. Nuostabias kompozicijas galima sukurti šventės pagrindui pasirinkus geltoną. Tai ir saulėgrąžos, ir gerberos ar net ramunės, ir narcizai, tulpės bei lelijos ir begalės kitų, saulę menančių, gėlių. Berniukui gal artimesnės būtų, dabar madingos, žalsvos kompozicijos iš eukalipto šakelių, chrizantemų, rožių ar orchidėjų. Taip pat verta pasvarstyti ir apie spalvingas puokštes, kurios džiugintų ne tik svečių, bet ir pačių mažylių akis. Juk šventės esmė – laimingas krikšto gavėjas.“, – pastebi gėlių studijos „Gėlėta“ įkūrėja Lina Šinkūnienė.