Net ir tie, kurie gėles kasdien laiko savo rankose turėtų nepamiršti, kad tendencijos ar net etiketo taisyklės yra kintančios. Norėdamos suspėti su nuolat besikeičiančiais klientų poreikiais „Gėlėta“ merginos taip pat nuolat tobulina savo įgūdžius ir gilina floristikos žinias. Jau antrąjį karta „Gėlėta“ floristės sėmėsi profesionalumo iš garsaus floristikos meistro Marijaus Gvildžio, kuris sutiko pasidalinti sukauptomis žiniomis jaukioje namų aplinkoje.

Profesionalo patarimai

Marijus Gvildys visoje Lietuvoje pripažįstamas vienu geriausių šalies floristų. Gėlių meistras pasižymi itin subtiliu humoro jausmu, drąsiomis idėjomis, giliomis istorijos žiniomis ir itin gerai išmanomu etiketu. Todėl šio profesionalo patarimai – labai vertingi kiekvienam savo darbą ir klientus mylinčiam floristui.

„Marijus labai gerai savo darbą išmanantis floristas. Todėl semtis iš jo žinių ne tik naudinga, bet ir labai lengva bei malonu. Mūsų studijos merginos mielai klausėsi patarimų ir pačios tobulino įgūdžius kurdamos dvi skirtingas stalo kompozicijas“, – teigia „Gėlėta“ vadovė Lina Šinkūnienė.

Nepamirštant nė vieno

Tam, kad naujos žinios pasiektų kiekvieną „Gėlėta“ studijos floristę, profesionalūs seminarai buvo paskirstyti į dvi dienas, taip užtikrinant kiekvienos pamainos darbuotojos meistriškumo kėlimą. Viso seminaro metu buvo sukurtos keturios stalo kompozicijos. Jos, pasak seminarą vedusio meistro, ne tik estetiškai dailiai puoš šventinį stalą, bet ir atitiks stalo etikos reikalavimus.

„Šio seminaro tikslais buvo pasirinktos dvi, pailga ir apvali, stalo kompozicijos, kurias labai dažnai gaminame vestuvėms, jubiliejams ar kitoms oficialioms progoms. Kadangi tai tikrai dažnas užsakymas, labai džiaugiamės sužinoję ne tik apie gėles, bet ir apie stalo protokolą. Marijus Gvildys „Gėlėta“ komandai paaiškino, kiek vietos turėtų likti ant šventinio stalo ir kaip puokštę sukomponuoti taip, kad ši netrukdytų, o išties puoštų šventę.“, – apie seminare įgytas žinias pasakoja Lina Šinkūnienė.

Griežto žodžio nevengiantis, bet kartu ir aiškiai bei įsimintinai žinias perteikiantis floristikos meistras Marijus Gvildys vos per dvi dienas padėjo „Gėlėta“ floristėms pakelti savo meistriškumo lygį ir išmokė kurti puikias stalo puošmenas.

Visą kūrybinį procesą rasite nuotraukų galerijoje apačioje.