Turbūt jau ne vienas pastebėjote, kad į daugelio namus po truputį ima skverbtis žaluma. Ir čia ne tik akivaizdžiai dažniau atkreipiamas dėmesys į gamtos puoselėjimą, bet tuo pačiu ir stengiamasi dalelę jos apgyvendinti kartu. Turbūt todėl, užsukantys į gėlių studiją, neretai prašo parodyti kažką žalio. Kas šiuo metu populiaru? Lapai – dideli ir maži, augantys vazone ar žaliuojantys vazoje.

Kambariniai lapuočiai

Šiuo metu itin populiarus minimalizmas beveik visiškai iš vazonų išstūmė įvairiaspalviais žiedais besidabinančias gėles, kurias keičia ramūs ar gaivališki lapai. Turbūt tarp populiariausių šiuo metu galima minėti afrikinę mirtą, kurios trokšta kone kiekviena augalų mylėtoja, įvairių rūšių monsteras, vėl į madą grįžusias palmes. Žinoma, nuo šių augalų neatsilieka ir sansevjeros, įvairūs repsaliai, alijošiai, dracenos ar ceropegijos. Kartais pavyksta netgi prisijaukinti alyvmedį, o daugelio trokštamą Streliciją mūsų sąlygomis išlaikyti gana sunku.

Lapiniai augalai vis dažniau apsigyvena lietuvių namuose.

Apskritai, populiariausiųjų sąraše puikuojasi būtent tos gėlės, kurios žydi arba labai retai, arba ne itin išraiškingai, o verčiau džiugina įvairiausių formų ar spalvų lapais. Didžioji dalis šių augalų – tropiniai ar subtropiniai, todėl reikėtų nepamiršti, kad auginant juos reikės pasirūpinti ir tam tikromis sąlygomis. Jeigu augalams nepatiks augimo vieta jie gali imti džiūti ar ruduoti ir taip sugadinti visa, kas juose gražiausia.

Net ir vestuvių puokštėse – žaluma

Jau kuris laikas ne tik vazonuose, bet ir skintų gėlių puokštėse karaliauja žalios spalvos augalai. Tiesa, žiedai iš čia niekur nedingo, gal tik kiek apmažėjo ir suteikė vietos šakelėms. Būtent pastarosios kone kiekvienai puokštei priduoda romantikos ir energijos jausmą, kurie yra ypač populiarūs jaunosios puokštės elementai.

Žaluma nuotakos puokštei suteikia tik dar daugiau romantikos.

Bene patys populiariausi augalai puokštėse vis dar išlieka eukaliptai, kurie ne tik suteikia gaivumo, bet ir sukuria ramybės įspūdį. Tačiau taip pat savo vietos niekam neužleidžia ir smilgos, alyvuogių šakelės ar viksvos. Na, o norintiems itin išskirtinės puokštės, rekomenduoju į ją komponuoti kiek neįprastas puokštėse, tačiau geriau žinomas Lietuvos pievų ar darželių žalumas, kurios ne tik suteiks gaivumo, bet ir originalumo.

Apie populiariuosius vazoninius ir puokštėse aptinkamus žaliuosius lapinius augalus pasakojo gėlių studijos „Gėlėta“ vadovė Lina Šinkūnienė.