Vasara – atrodo pats tas metas, kuomet vis nauji žiedai džiugina kiekvieną šiltojo sezono dieną. Tačiau, nors augalai ir džiaugiasi šiluma, saulė bei sausra tikrai nėra geriausias derinys nedideliame vazone gyvenančioms gėlėms. Ką reikėtų daryti, kad vasariški orai nepakenktų namiškius džiuginantiems augalams, pasakoja gėlių studijos „Gėlėta“ vadovė ir augalų mylėtoja Lina Šinkūnienė.

Tiesioginė saulė

Turbūt visi bent kartą gyvenime esame kiek ilgėliau pasimėgavę tiesioginiais saulės spinduliais ir puikiai žinome, kokios to pasekmės. Lygiai taip pat, kaip ir žmonėms, augalams tiesioginiai saulės spinduliai labai kenkia.

„Skirtumas tarp mūsų ir gėlių reakcijos į saulę yra tas, kad mums paskauda, oda pažeidžiama, bet ji atsistato. Vazoninės gėlės neturi galimybės regeneruoti, todėl nudegę lapai ar žiedai tokiais ir lieka. Norint apsaugoti estetinę gėlių išvaizdą ir netrikdyti jų augimo, reikėtų patraukti augalus nuo palangių. Verčiau statykite vazonus ant stalų ar į lentynas. Taip augalai gaus pakankama šviesos ir nenukentės.“, – patarimais dalinasi „Gėlėta“ vadovė.

Sausra

Šiltuoju metų laiku, ypač pastaraisiais metais, mūsų šalis išgyvena sausros ir šilumos laikotarpius. Dėl to žemė ne tik lauke, bet ir vazonuose išdžiūsta kur kas greičiau, o augalai ima trokšti bei leipti.

„Vasarą vazoninius augalus reikėtų laistyti kiek dažniau, tačiau perlaistyti taip pat nėra patartina. Net ir labai karštomis dienomis augalų šaknys gali pradėti pūti jeigu gyvens visuomet šlapioje žemėje. Jeigu visus metus laistėte gėles kartą per savaitę, tai vasarą laistykite du kartus arba tuomet, kai žemė bus pilnai išdžiūvusi.“, – apie laistymą primena Lina Šinkūnienė.

Atostogų savaitė

Gėlių žinovė taip pat pastebi, kad vasara – metas, kada daugelis keliauja atostogauti. Ir jeigu atostogos truks vos keletą dienų, tai papildomai rūpintis gėlėmis nebūtina, bet jeigu kelionė truks savaitę ar ilgiau verčiau joms skirti kiek daugiau dėmesio.

„Prieš išvykdami į ilgesnę kelionę pasirūpinkite, kad vazoninės gėlės būtų gerai išmaudytos duše, o jų žemė prisotinta vandens. Taip pat nepamirškite perkelti jas į tolimesnį kambario kampą, kur saulės šviesos užteks fotosintezei, bet ji nenudegins augalo ir neišgarins vandens per greit. Žinoma, jeigu galite kažkam patikėti namų raktus ir augalų laistymą – puiku, bet jeigu ne, tai šie veiksmai turėtų pagelbėti jūsų augalams ištverti atostogas vieniems.“, – pasakoja „Gėlėta“ vadovė.